Vyhledat
  • Míša

Na fontu (ne)záleží?

Aktualizace: 16. pro 2020

V praxi se setkáváme s tím, že mnoho zákazníků pošle text, který chce na výrobku s obyčejným fontem, nejčastěji Arial, Calibri, Times News Roman apod.

Přitom však mnoho z nich netuší, že pouhou změnou fontu lze docílit daleko zajímavějšího výsledku, ať už je to hrnek, či tričko nebo šňůrka na krk.


Proto píši tento článek, zejména proto, že změna fontu/stylu písma Vás nic nestojí, pouze čas si najít pěkný font, který zaujme, ten nám poslat nebo nám poslat odkaz na font a my už si jej stáhneme, nainstalujeme do grafického editoru a vložíme na výrobek

. Je to zdarma, nic Vás to nestojí.

Free fontů je na internetu dostupné opravdu velké množství až je někdy těžké si vybrat..., asi jako v našem vzorníku barev, ale o tom zase někdy jindy. Ukažme si v praxi pár fontů na párových hrnečcích.


Na co si dát pozor?


V případě našeho krásného a bohatého českého jazyka je potřeba dát pozor na diakritiku, tzn. háčky a čárky. A také by měl být font zdarma ke komerčnímu použití (free font).


Kde stahovat fonty:

  1. fonts.google.com - skvělé je, že si zde můžete napsat cvičně Váš text v konkrétním fontu a hned uvidíte, jak bude vypadat.

  2. ceskefonty.cz - všechny podporují diakritiku, není nutné prvně ozkoušet.

  3. fontsquirrel.com

  4. dafont.com

0 zobrazení0 komentář

2019 by UnLock studio

Informace

KONTAKT:

Nové Sady 988/2

Brno, 602 00

Česko

email:  obchod@idealnaramky.cz

tel:        +420 606 389 397

Skype:  live:.cid.99c0d72f3b377cbf

  • instagram
  • facebook